Day 0 - Amazon [18. 6. 2018]

20. června 2018 v 10:00 | Mia |  Jedničky a nuly
Mia se hlásí!
Už na začátku roku jsem si plánovala prázdniny po maturitě a samozřejmě, že jedna z věcí byla možnost si vydělat velké peníze na auto, nebo minimálně na výbavu pokoje na koleji. Jako první mi přišel na mysl Amazon. Zjišťovala jsem informace všude okolo, protože na internetu jsem je nemohla najít (asi mě ty stránky nemají rády). Postupně jsem se dozvěděla, že práci zajišťují agentury, konkrétně Adecco a Randstad (možná i další, ale o těch jí nevím). Kvůli doporučení jsem se přihlásila do Adecca. Je s nimi opravdu dobrá komunikace a před každou "akcí" pošlou SMS o tom, že se něco děje s časem a místem setkání.
Domluvili si se mnou pohovor na 15. 5., proběhl asi ve 2 hodinách. Vyplnila jsem plno papírů a také amazonský test, který byl asi o 70 otázkách na čas. Nakonec si mě vyfotili kvůli vstupní kartičce.


30. 5. jsem byla na povinné lékařské prohlídce v Teplicích, kam nás svezlo Adecco. Tam jsem strávila i s cestou asi 4 hodiny. Součástí byla prohlídka dechu, zraku, něco na rukou (střelili mi do ruky elektrický náboj a čekali na mojí reakci, nebo něco v tom smyslu) a nakonec EKG.
Po domluvě, že chci nastoupit 18. 6., jsem dostala SMS o času a místě nástupu do autobusu v daný den.
Cesta autobusem byla pohodlná. Do Dobrovíze jsem přijela chvilku před 7am. Problém byl v tom, že nikdo mi nedal instukce, co po příjezdu do Amazonu.. Musela jsem to zjišťovat od ostatních zaměstnanců, co dělat. Další problém byl, že jsem musela čekat skoro hodinu, než začalo zaškolování. Zrovna, když jsem chytila místo na západním vchodu na sedačce, tak pro nás přišel člověk z Randstadu, který mě a ostatní zájemce o práci zavedl na správné místo pro zaškolení. Celkový program trval asi 9 hodin a 30 minut, ale do toho se započítal i oběd, prohlídka haly a konečný test, který zkoumal to, jestli jsme za den pochytili základní informace ze školení.
Hlavní je asi vědět, že na Day 0 je potřeba si vzít svoje jídlo (i na ostatní dny), protože jediné, co dostaneš je oběd + jako bonus i malý džus a sušenku, což na 12 hodin mimo domov nestačí. Také nedostaneš skříňku ani badge (identifikační karta).
Školení jsme měli ve středně velké místnosti, kam je třeba si vzít teplou mikinu, protože tam je klimazace zcela k ničemu.
První školení jsme měli ohledně svozové dopravy, kde jsme museli vyplnit dotazník ohledně toho, kde budeme nastupovat. Místo nástupu se nesmí měnit, jedině po domluvě, ale to by prý mělo být jenom jednorázově. Dostali jsme papíry o tom, kdy jezdí autobusy na denní a na noční i zpět a také kde se nachází jednotlivé zastávky a jaké společnosti autobusů, kam jezdí.
Druhé školení jsme měli ohledně HazMat (hazardní materiály), bezpečnosti, značení na hale (což je důležité, protože to poté bylo v testu na konci dne) a různých dalších věcí.
Před dalšími školenimi byl oběd, který byl opravdu dobrý. Je na výběr ze 3 jídel. V pondělí bylo na výběr z hovězího guláše s těstovinami, masa s bramborami a vegetariánská chod, který jsem moc nezkoumala. Také jsme si mohli vzít polévku (ten den hrášková) a salát. Já jsem si vzala pouze guláš.
Když jsme přišli z oběda, tak jsme museli asi hodinu čekat na další školení, které bylo od Learning, kde nám říkali, jak správně stát a hýbat se při práci a poté taky znovu mluvili o bezpečnosti.
Po Learningu nás vzali na obchůzku po hale, kde nám ukázali PickTower a paní, která nás provázela se nám trochu pokoušela pomoci s tím, že nám radila, co bude v testu.
Pak přišel obávaný test, o kterém jsme se dozvěděli, že když ho neuděláme ani na podruhé (max. počet chyb - 2), tak jsme tam byli zcela k ničemu. Prostě by nás nevzali a pokud bychom se chtěli znovu přihlásit k agentuře, tak celým procesem bychom museli projít znovu. Pro mě byl lehký a všichni ze 24 lidí, kteří se mnou měli svůj Day 0, to dali. Hlavní bylo, abyste četli pořádně a také abystě dávali celý den tak nějak pozor.
Den ukončilo podepsání smlouvy a také jsme dovídali, jaké máme směny. Já jsem se dostala na Pick, kde se vlastně vybírá zboží z regálů a dává se do binů podle toho, jak se budou posílat.


Celkově to bylo fajn, ale ta klimatizace byla opravdu zcela k ničemu, sice jsme tam neumírali vedrem, ale mrzli jsme tam. Můj Day 1 bude ve čtvrtek 21. 6., takže se můžete těšit (jestli to sem vůbec někdo dočetl) na zrekapitulování, sice nevím kdy, ale snad do dalšího týdne..
Tak zatím!

adresy obrázků: logo Amazonu, budova Amazonu
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama